Solaryum
Özellikleri

Bronzlaşma, güneş ya da solaryumdan kaynaklanan ultraviyole ışık ile deri renginin (özellikle açık ciltlerin) doğal bir fizyolojik cevap ile kararmasıdır. Derinin koyulaşması, ultraviyole ışığa maruz bırakılan deri hücreleri içine melanin pigmentinin salınımı veya miktarının artması ile olur. Melanin, melanosit denen hücrelerce üretilir ve vücudu fazla güneş ışınlarından korur.

Güneş ışınları, görünebilen orta dalga boyundaki gün ışığı ile görünmeyen enfraruj ve ultraviyole ışınlarının bileşiminden oluşur. Ultraviyole ışınlar ise üçe ayrılmaktadır:UV-A, UV-B ve UV-C.

UV-A ışınları cildin koruma mekanizmasını harekete geçirerek pigmentlerin renk değiştirmesini ve dolayısıyla bronzlaşmayı sağlar.

solaryum

Neden Solaryum

Solaryumla bronzlaşma güneş ile aynı etkilere sahiptir. Tek fark, solaryumda ışınların en yararlı olacak şekilde birleştirilmiş ve filtre edilmiş olmasıdır. Böylece güneşin kontrol edemeyeceğimiz etkilerinden arınmış bir yolla, güneşin altın ışıltısını cilde taşımak ve sağlıkla bronzlaşmak mümkün hale gelebilir.

Solaryum makineleri, güneş ışığının insanlar üzerindeki sağlığı teşvik eden etkilerini kullanılabilir hale getirmek amacı ile üretilmişlerdir. Konusunda uzmanlaşmış danışmanlarımızın uyarılarına dikkat edildiği ve makul sürelerde girildiği taktirde solaryum cildinize sağlıklı bir bronzluk sağlamakla kalmaz aynı zamanda D vitamini sentezi yaptığı için kemiklerinizin güçlenmesini,eğer varsa bel,sırt ve boyun ağrılarınızın azalmasını sağlar.


Solaryumu nasıl kullanılmalı

Solaryuma girerken teninizin rengine ve cildinizin hassasiyetine göre uygun süre ve seansları deneyimli uzmanlar yardımıyla belirleyebilirsiniz. Ciltlerin özelliklerine göre bronzlaşma süreleri farklıdır. Doğal bir bronzluğa ulaşmak için ortalama 7-8 seans yeterli olmaktadır. Ancak bazı ciltler çok hassastır. Seans süresi 5-8 dakikadır. Dolayısıyla renk almak daha uzun sürebilir.


Solaryumun yararları

- Derinin alt tabakasına nüfuz ederek sedef hastalığının bir çok türüne iyi gelir.
- Ciltteki akne ve sivilce izlerinin tedavisinde kullanılır.
- Solaryum ışınları metabolizmayı güçlendirerek soğuk algınlığına yakalanma riskini üçte bir oranında azaltır.
- Virüslü hastalıklara karşı vücut direncini artırır.
- Kansere karşı güçlü koruma sağlar.
- Kalsiyum eksikliğinden kaynaklanan kramplara karşı etkilidir.
- Güneş banyolarında UV-B ışınları cildin su toplamasına ve soyulmasına neden olurken, solaryumda kullanılan optimize edilmiş ışınlar sayesinde böyle bir durum söz konusu değildir.
- Solaryum endorfin (mutluluk hormonu) salgılanmasını sağlar. Cinsel gücü artırır.
- UV-B ışınları D vitamini üretimini salayarak osteoporoza (kemik erimesi) karşı koruma sağlar.
- Depresyonlara karşı etkilidir.
- Kalp ve dolaşım sistemini güçlendirir.
- İyi bir bronzluk, genel görünümümüzü daha ince ve sağlıklı gösterir. Aynaya baktığımızda kendimizi tazelenmiş ve canlı hissederiz.

Randevu İstek Formu
Firma Adı :
Ad - Soyad* :
Mail* :
Telefon* :
Tarih :
Notlar :